Jak założyć konto bankowe przez internet.

Jak założyć konto bankowe przez internet

Zakładanie konta bankowego to przeważnie wiele wątpliwości czy decyzji do podjęcia. Nie dość, iż musimy wybrać odpowiednie konto bankowe, które będzie korzystne dla nas pod wieloma względami, musimy również odszukiwać palcówki bankowe i udawać się do nich na spotkanie z doradcami, którzy założą nasz rachunek w banku. Obecnie istnieje jednak bardzo komfortowa możliwość otwarcia rachunku bankowego przez internet — bez wychodzenia z domu. Ma to wiele korzyści oraz jest wbrew pozorom bardzo proste.

Jak zatem wybrać konto bankowe? Jak założyć je przez internet, dlaczego jest to korzystne rozwiązanie? Szczegóły poniżej.

Jak wybrać najlepsze konto bankowe?

Pierwszym elementem, na jaki należy zwrócić uwagę, gdy wybieramy nowe konto bankowe jest jego darmowość. Obecnie na rynku dostępne są za darmo konta z podstawową funkcjonalnością np. prowadzeniem, przelewami, dostępem przez internet, więc ich wybór będzie korzystniejszy niż tych płatnych.

Wybierając konto bankowe, warto sprawdzić także rodzaje i koszty przelewów. Dobrym pomysłem jest wybór konta, gdzie przelewy są darmowe a przelewy ekspresowe np. Express Elixir kosztują niewiele. Bardzo dobrą ofertą będzie konto z darmowymi przelewami i kilkoma ekspresowymi przelewami w pakiecie.

Przed otworzeniem konta należy również zapoznać się z demem serwisu internetowego danego banku oraz sprawdzić aplikację mobilną. E-konto i aplikacja bankowa pozwalają zarówno korzystać z konta samodzielnie bez wizyt w bankach i warto, aby były one dla nas czytelne i łatwe w obsłudze.

Bardzo ważnym elementem jest również wypłata pieniędzy z bankomatu. Otwierając nowe konto, warto wybrać ten bank, który w naszej okolicy oferuje więcej swoich bankomatów, z których będziemy mogli za darmo wypłacać pieniądze lub te oferujące darmową wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Wybierając bank, warto zwrócić też uwagę na usługi dodatkowe, jakie oferuje. Jest to m.in. możliwość wyrobienia karty kredytowej czy debetu na koncie wraz z otwarciem rachunku. Jeśli potrzebujemy takich produktów, przy otwieraniu kont mogą być one oferowane na promocyjnych warunkach.

Przed otwarciem konta warto sprawdzić też ilość placówek stacjonarnych o ile zamierzamy z nich korzystać. Pewnego rodzaju poradą może być też wybieranie dużych komercyjnych banków, które działają w Europie i na świecie. W porównaniu do banków spółdzielczych czy SKOKów są to duże międzynarodowe podmioty, które dużo rzadziej upadają, oferują wielką liczbę placówek czy przeważnie poziom usług na wyższym poziomie np. pod względem ilości doradców, standardów itd.

Jak zakłada się konto przez internet?

Jeżeli mamy już wybrany bank, warto jest założyć w nim konto przez internet. Zakładanie konta bankowego przez internet jest bardzo proste. Cała procedura rozpoczyna się od przejścia do formularza zgłoszeniowego. Następnie należy wypełnić go wszystkimi potrzebnymi danymi. Formularz jest szyfrowany i poufny więc możemy być bezpieczni o nasze dane. Wypełniamy w nim dane personalne dotyczące naszej osoby czy dane do logowania do bankowości mobilnej.

Najważniejszym elementem zakładania konta przez internet jest potwierdzenie tożsamości i rejestracji konta. Może odbywać się to na kilka sposobów, a każdy bank może oferować różne sposoby.

Z pewnością jest to przelanie 1 zł z innego naszego aktualnego konta bankowego, na nowe konto uruchamiając je tym samym.

Drugim sposobem jest zweryfikowanie się przez wideo rozmowę z doradcą bankowym, który potwierdzi skan dowodu przesłany na e-mail, jego posiadanie przed kamerą i zgodność zdjęcia z naszym wizerunkiem.

Kolejnym sposobem jest zamówienie kuriera do domu z umową papierową, którą podpiszemy przy nim, legitymując się swoim dowodem osobistym.

Ostatnim sposobem jest wypełnienie wniosku i wszystkich formalności oraz potwierdzenie tożsamości w oddziale banku osobiście. W tej opcji będziemy musieli jedynie odwiedzić oddział w dowolnie wybranym przez nas momencie oraz wylegitymować się dowodem osobistym co zajmuje chwile.

Cała procedura zakładania konta bankowego przez internet jest prosta i trwa jedynie kilkanaście minut. Każdy bank może też oferować swoje sposoby weryfikacji — pewną część wyżej wymienionych lub wszystkie.

Dlaczego warto założyć konto bankowe przez internet?

Jeśli wiemy już, jak zakłada się konto bankowe przez internet, warto również podać plusy tego rozwiązania. Pierwszym z nich jest wygoda. Chcąc otworzyć konto możemy zrobić to w kilkanaście minut, nie wychodząc z domu. Nie będziemy musieli tracić czasu na dotarcie do banku, osobistą wizytę oraz powrót. Wbrew pozorom może zająć to nawet kilka godzin.

Otwieranie konta przez internet jest łatwe, proste i w pełni bezpieczne. Otworzyć je może każda osoba, która zna się na internecie, a wybór metod weryfikacji tożsamości, nie powoduje problemów. Nie musimy również narażać się w obecnej sytuacji epidemiologicznej na kontakt z obcymi osobami. Jest to jedna z największych korzyści często niedoceniana przez klientów banków.

Same firmy finansowe starają się zachęcać do takiego zakładania kont, jeszcze bardziej ułatwiając to zadanie swoim nowym klientom. Zakładanie konta w banku przez internet to też możliwość skorzystania z ofert niedostępnych w punktach stacjonarnych, które często są niezwykle atrakcyjne i mają np. postać bonusu za otwarcie itd.

Skorzystaj z rankingu kont!

Otwierając konto bankowe bardzo dużym ułatwieniem, z którego możemy skorzystać, jest użycie rankingu kont. Jest to ranking aktualnych rachunków bankowych dostępnych na rynku wraz ze wszystkimi szczegółami. Lista ta jest układana według konkretnych parametrów i służy wybieraniu najlepszego dla nas konta. Sama obsługa listy polega jedynie na sortowaniu i filtrowaniu wyników, odpowiednio układając listę.

Z takiej pomocy skorzystać możemy za darmo i niezobowiązująco — choć istnieje możliwość przejścia wprost z rankingu na stronę banku i otworzenia takiego konta przez internet.

Korzystając z rankingu kont, możemy zaoszczędzić sporo czasu na poszukiwaniu odpowiedniego konta na własną rękę oraz otrzymać dostęp do wszystkich aktualnych ofert na całym rynku finansowym. Samodzielnie nie bylibyśmy w stanie tak szybko i precyzyjnie określić wszystkich dostępnych kont. Bardzo często korzystając z rankingu kont, możemy skorzystać z promocji, które oferują banki przy zakładaniu kont internetowo.

Popularny ranking kont bankowych dostępny jest tutaj: konta bankowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Zawartość chroniona prawami autorskimi